Image

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 4 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Łomży
ul. Zielona 21, 18-400 Łomża
tel: 86 216 52 18
fax: 86 216 52 19
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.zielona21.lomza.pl

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 4 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Łomży to szkoła wyrównująca szanse edukacyjne wszystkich uczniów, przybyłych do niej z różnych środowisk, kształcąca zawodowo, dająca przepustkę do zdobycia wykształcenia wyższego, szansę na własny rozwój oraz zdobycia umiejętności człowieka kreatywnego, o kierunkach nauczania dostosowanych do potrzeb rynku pracy. W skład Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 4 w Łomży wchodzą: Technikum Nr 4, Branżowa Szkoła I stopnia Nr 4 w Łomży i  IV Liceum Ogólnokształcące w Łomży. Szkoła oferuje naukę i przygotowanie do wykonywania zawodów takich, jak: technik budownictwa, technik hotelarstwa, technik żywienia i usług gastronomicznych, monter zabudowy i robót wykończeniowych, murarz-tynkarz. Organizowane jest także kształcenie w formie kwalifikacyjnych kursów zawodowych.
Jesteśmy szkołą otwartą na innowacyjne projekty. Realizujemy projekty z Europejskiego Funduszu Społecznego (staże zawodowe), z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego i Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER).
Współpracujemy z wieloma firmami oraz uczelniami w ramach praktyk, szkoleń i kursów. Do dyspozycji uczniowie mają dobrze wyposażone pracownie do zajęć teoretycznych i praktycznych, czytelnię multimedialną, bogato wyposażoną bibliotekę, salę gimnastyczną, pracownie komputerowe, salę multimedialną do nauki języków obcych, sale przedmiotowe z tablicami interaktywnymi.