Image

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. prof. Zbigniewa Strzeleckiego
Ul. Słowackiego 37
27-600 Sandomierz

tel/fax (+48) 15-832-51-25,
tel.(+48) 15 644-58-74, kom. 797-637-683

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.zstio.pl

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. prof. Zbigniewa Strzeleckiego w Sandomierzu to szkoła z 60-letnią tradycją. W jej skład wchodzą: Branżowa Szkoła I Stopnia, Technikum nr 3, Liceum Ogólnokształcące dla dorosłych oraz PSZ. Organizuje również pozaszkolne formy kształcenia dorosłych – KKZ.
Kształcimy w zawodach: monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, mechanik pojazdów samochodowych, technik: budownictwa, robót wykończeniowych w budownictwie, pojazdów samochodowych, informatyk, geodeta i usług fryzjerskich. Szkoła posiada wieloletnią tradycję w zakresie kształcenia zawodowego i jest jedyną szkołą w powiecie sandomierskim dającą możliwość zdobycia zawodów w branży budowlanej.
We współpracy z pracodawcami i instytucjami dopasowujemy ofertę edukacyjną do zmieniających się potrzeb i uwarunkowań rynku pracy. W części zawodów prowadzimy kształcenie dualne.
W szkole funkcjonują profesjonalne klasopracownie, w których uczniowie odbywają zajęcia praktyczne. Szkoła posiada status Ośrodka Egzaminacyjnego do przeprowadzania zewnętrznych egzaminów zawodowych.
Jest siedzibą regionalnego oddziału Krajowej Federacji Edukacji Zawodowej i Kultury Fizycznej „Budowlani” i organizatorem konkursu okręgowego „Buduj z Pasją”. Szkoła jest pomysłodawcą i organizatorem Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Sandomierszczyzna – Moja Mała Ojczyzna” oraz e-turnieju sportowego.
Szkoła posiada szeroką ofertę zajęć pozalekcyjnych umożliwiającą rozwijanie zainteresowań, wyrównywanie szans edukacyjnych młodzieży oraz zaplecze, które ułatwia realizację wyznaczonych celów i zadań.
Podejmujemy współpracę z innymi szkołami na terenie Polski i zza granicy. Od kilku lat realizujemy międzynarodowe projekty unijne Leonardo da Vinci czy Erasmus+. Uczniowie wyjeżdżają na praktyki do: Niemiec, Irlandii, Włoch, Portugalii i Hiszpanii, zdobywając międzynarodowe doświadczenia kulturowe i zawodowe doświadczenie.