Image

Zespół Szkół Nr 1
ul. Wojska Polskiego 32
98-300 Wieluń tel/fax (43) 843-35-56
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
zs1.wielun.pl

Zespół Szkół Nr 1 w Wieluniu jest największą w Powiecie Wieluńskim szkołą ponadgimnazjalną kształcącą w dwóch typach szkół: Technikum i Branżowa Szkoła I Stopnia. Przygotowujemy zawodowo uczniów w trzech obszarach: ekonomiczno-logistycznym, budowlano-geodezyjnym i gastronomicznym.
Szkoła jest nowoczesna, otwarta na działania innowacyjne, których celem jest dostosowanie do potrzeb i wyzwań współczesnego świata. Dbamy o wszechstronne wykształcenie, wysoki poziom nauczania. Zapewniamy dobre przygotowanie do matury i egzaminów zawodowych. Posiadamy szeroką ofertę zajęć pozalekcyjnych umożliwiającą rozwijanie zainteresowań, wyrównywanie szans edukacyjnych młodzieży oraz zaplecze, które ułatwia realizację wyznaczonych celów i zadań. Ofertę edukacyjną dopasowujemy do zmieniających się warunków na rynku pracy, doskonalimy swoje umiejętności i troszczymy się o efektywność podejmowanych działań, co pozwala nam zajmować wysoką pozycję w rankingu szkół ponadgimnazjalnych w Polsce (rok 2016 Złota Szkoła).
Współpracujemy z uczelniami wyższymi: Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu, Politechnika Łódzka, Politechnika Wrocławska, Dolnośląska Szkoła Wyższa, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Politechnika Częstochowska, Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu oraz z firmami i instytucjami w całej Polsce (np. Aviation Consulting, Rigips, Knauf, Makita, Blachotrapez) w celu podnoszenia jakości naszego kształcenia oraz umożliwienia naszym uczniom nabywania dodatkowych umiejętności.
Bierzemy udział w programach stypendialnych dla uczniów uzdolnionych, organizujemy praktyki oraz staże zawodowe np. ERASMUS -EDUCATION IS A CHOICE2 , program który umożliwia zagraniczną mobilność uczniów poprzez odbycie 4-tygodniowych praktyk w zagranicznych przedsiębiorstwach min. we Włoszech, Niemczech, Malcie i Austrii. Szkoła jest wiodącym ośrodkiem kształcenia zawodowego w regionie łódzkim.