Image

Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Jarosławiu
Ul. Poniatowskiego 23
37-500 Jarosław
Tel/fax (+48) 16 621 62 71
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.zsbiojaroslaw.edu.pl

Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących im. prof. Króla Kazimierza Wielkiego w Jarosławiu to szkoła z ponad 100-letnią tradycją. W jej skład wchodzą: Branżowa Szkoła I Stopnia nr 1, Technikum nr 4, oraz IV Liceum Ogólnokształcące. Jest jedną z największych szkół ponadgimnazjalnych w powiecie jarosławskim i w województwie podkarpackim.
Kształcimy w zawodach: technik budownictwa, technik gazownictwa, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, technik robót wykończeniowych w budownictwie, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, monter sieci i instalacji sanitarnych oraz elektryk. Szkoła posiada wieloletnią tradycję w zakresie kształcenia zawodowego.
Szkoła ściśle współpracuje z pracodawcami i instytucjami z regionu dopasowując ofertę edukacyjną do zmieniających się potrzeb i uwarunkowań rynku pracy. Od września 2017r patronat nad klasami w zawodzie technik gazownictwa objęła spółka Skarbu Państwa Gaz-SYSTEM S.A.
Baza dydaktyczna szkoły jest nieustannie modernizowana – większość pozyskanych środków pochodzi z projektów unijnych, w których szkoła czynnie uczestniczy. Posiadana baza dydaktyczna zapewnia szkole wysoki poziom nauczania i wszechstronne wykształcenie zarówno na poziomie ogólnokształcącym, jak i zawodowym.
Oferujemy szeroką gamę zajęć pozalekcyjnych umożliwiającą rozwijanie zainteresowań, wyrównywanie szans edukacyjnych młodzieży.