Zespół Szkół Budowlano-Drzewnych im. Bolesława Chrobrego
ul. Raszyńska 48
60 – 135 Poznań Tel.: 61 861 00 27
Fax: 61 861 00 43
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.zsbd.pl

Zespół Szkół Budowlano-Drzewnych im. Bolesława Chrobrego w Poznaniu to szkoła z ponad 60-letnią historią i ukształtowanymi tradycjami w nauczaniu ogólnym i zawodowym. Mając wieloletnie doświadczenie, na bieżąco reagujemy na zmieniające się potrzeby i zainteresowania młodzieży oraz aktualne tendencje oświatowe.
W skład Zespołu Szkół Budowlano-Drzewnych wchodzą: Technikum Budowlano-Drzewne, Branżowa Szkoła I stopnia, XXVIII Liceum Ogólnokształcące oraz XXVIII Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych. Organizowane jest także kształcenie na Kwalifikacyjnych Kursach Zawodowych.
Technikum Budowlano-Drzewne ma swoją historię i tradycje od 1956 roku. Duże doświadczenie kadry pedagogicznej gwarantuje wysoki poziom wykształcenia ogólnego oraz fachowość w wykształceniu zawodowym. Szkoła oferuje naukę w wielu zawodach poszukiwanych na rynku pracy, takich jak technik budownictwa, technologii drewna, inżynierii sanitarnej, architektury krajobrazu, robót wykończeniowych w budownictwie. Biorąc pod uwagę nasze doświadczenie i możliwości oraz potrzeby rynku, wprowadzamy w poszczególnych zawodach różne specjalizacje kładąc nacisk na realizację zagadnień wynikających z postępu technicznego i nowoczesnych rozwiązań technologicznych.
Branżowa Szkoła I Stopnia swoją historię czerpie z Zasadniczej Szkoły Budowlano-Drzewnej, która powstała w 1956 r. Prowadzimy kształcenie w zawodach budowlanych i drzewnych. Właściwe warunki do nauki oraz wysoko kwalifikowana kadra pedagogiczna dają nam podstawę do twierdzenia, że to co robimy w naszej szkole - robimy dobrze. W trakcie nauki w technikum i szkole branżowej zajęcia praktyczne oraz praktyki organizuje szkoła w oparciu o własne warsztaty szkolne oraz współpracę z uczelniami technicznymi i firmami branżowymi.
Absolwenci szkoły branżowej mogą kontynuować naukę w liceum dla dorosłych i na kwalifikacyjnych kursach zawodowych, a w przyszłości także w Branżowej Szkole II stopnia w naszym Zespole Szkół.

01
02
03
04
05
06
07
08

Polska Izba Budownictwa

ul. Marii Konopnickiej 6

00-491 Warszawa

tel: 22 839 13 41

tel: 22 839 00 85

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem