Image

 

11 kwietnia 2024 r. o godz. 9.00 rozpoczęły się zmagania uczestników Zawodów Centralnych XXXVII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. 81 najlepszych uczniów z 42 szkół budowlanych z całej Polski walczyło o Tytuł Laureata.

Gospodarzem, już po raz drugi, był Zespół Szkół Budowlanych w Bydgoszczy. Pierwszy raz olimpiada w Bydgoszczy odbyła się 30 lat temu – w 1994 roku. Organizacja takiego przedsięwzięcia to ogromne wyróżnienie zarówno dla szkoły, jak i dla MIASTA.

Organizatorami FINAŁU byli: Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej, Miasto Bydgoszcz, Zespół Szkół Budowlanych w Bydgoszczy, będący członkiem Polskiej Izby Budownictwa, Kujawsko – Pomorska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa oraz Pomorsko-Kujawska Izba Budownictwa.

Najważniejszą nagrodą dla laureatów i finalistów jest indeks na kierunki budowlane na wszystkie uczelnie wyższe w całej Polsce. Oprócz tego uczniowie otrzymują nagrody rzeczowe.

Finał Centralny to doskonała okazja do spotkania różnych środowisk z branży budowlanej. Na finał przyjeżdżają pracownicy uczelni wyższych, przedstawiciele firm budowlanych z Polski.

 

     

   

                              

 

 

 

 

Fot. Przemysław Kapella