W dniu 8 kwietnia Komisja Europejska zainicjowała  konsultacje ws. odnowionej strategii zrównoważonego finansowania.

Szanowni Państwo,
Otrzymaliśmy z Ministerstwa Rozwoju następującą informację:
W dniu 8 kwietnia Komisja Europejska zainicjowała  konsultacje ws. odnowionej strategii zrównoważonego finansowania.To integralna część Europejskiego Zielonego Ładu i ogólnych wysiłków KE mających na celu zapewnienie zrównoważonego charakteru gospodarki UE  (a obecnie również włączenie tego elementu do strategii odbudowy gospodarczej po kryzysie wywołanym koronawirusem).

  1. Celem konsultacji jest zebranie opinii, które mogłyby zostać wykorzystane w pracach KE, aby pomóc zmobilizować prywatny kapitał w zrównoważone projekty. Trwająca epidemia koronawirusa podkreśla kluczową potrzebę wzmocnienia zrównoważoności i odporności gospodarek w przyszłości.
  2. Odnowiona strategia będzie opierać się na wcześniejszych inicjatywach i sprawozdaniach, takich jak plan działania Komisji z 2018 r. w sprawie finansowania zrównoważonego wzrostu oraz raportu TEG ds. zrównoważonego finansowania.
  3. KE zamierza przyjąć odnowioną strategię zrównoważonego finansowania w drugiej połowie 2020 r. Wiceprzewodniczący Dombrovskis podkreślił, że nie możemy stracić z oczu naszego długoterminowego celu w zakresie zrównoważonego rozwoju, w tym uczynienie Europy neutralną dla klimatu do 2050 r. Tworzenie bardziej zrównoważonej i odpornej gospodarki będzie głównym celem fazy ożywienia gospodarczego, a odnowiona strategia zrównoważonego finansowania będzie niezbędna do zmobilizowania bardzo potrzebnego kapitału.”

Poniżej znajdą Państwo odnowioną strategię zrównoważonego finansowania wraz z opisem danego zagadnienia i pytaniami (dokument jest dostępny tylko w języku angielskim) oraz notatkę nt. konsultacji, która jest podsumowaniem dokumentu KE.
 
Uprzejmie prosimy o przesyłanie uwag i komentarzy do dokumentu do 1 lipca 2020 r. do Pani Anny Bączyk z Ministerstwa Rozwoju.
 
Anna Bączyk
Departament Innowacji
Ministerstwo Rozwoju
tel.: 22 411 95 23
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Zachęcamy Państwa do udziału w konsultacjach, gdyż daje to realną możliwość wpływania na kształt unijnej polityki. 
 
Polska Izba Budownictwa
ul. M. Konopnickiej 6
00-491 Warszawa
Tel. 22 839 00 85
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

2020-sustainable-finance-strategy-consultation-document_en.pdf

DAG_Notatka_odnowiona_strategia_SF_final.docx

Polska Izba Budownictwa

ul. Marii Konopnickiej 6

00-491 Warszawa

tel: 22 839 13 41

tel: 22 839 00 85

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem