Polska Izba Budownictwa proponuje utworzenie Banku Rezerw i Zasobów

Szanowni Państwo,

 

W tych trudnych czasach, gdy każdy dzień przynosi nowe, zaskakujące problemy i wyzwania, nie możemy dalej myśleć w starych kategoriach i działać według utartych, sprawdzonych schematów. Codziennie, zdarzenia o krytycznym charakterze testują nasz system społeczny i ujawniają luki niemożliwe do wypełnienia w zorganizowany, szybki i skuteczny sposób. Braki respiratorów, testów na obecność wirusa, kolejki na granicach i wiele innych negatywnych zjawisk, przez wielu z nas przypisywane są nieudolności administracji państwowej. Konsekwentnie, wielu z nas myśli, że jest to wyłącznie problem administracji i ona może, powinna i musi sobie z tym poradzić.  Cokolwiek o tym myślimy nie zmienia to faktu, że na naszych oczach wiele osób, firm, instytucji, z dnia na dzień wpada w różnego rodzaju dramatyczne sytuacje, z którymi całkowicie sobie nie radzą.

 

Coraz częściej też widzimy, jak spontaniczne inicjatywy społeczne wypełniają luki w systemie, których prawdopodobnie coraz więcej będzie się ujawniać. Pojawia się od dawna uśpiona obywatelska solidarność, która może się okazać niezbędna dla uniknięcia poważnych zaburzeń naszego życia społecznego i obrony niekwestionowanych osiągnięć ostatnich dziesięcioleci.

 

PIB chce się włączyć w ten nurt inicjatyw obywatelskich, wykorzystać potencjał i dobrą wolę naszych członków. Proponujemy utworzenie BANKU REZERW I ZASOBÓW, w którym znajdą się deklarowane przez członków Izby usługi, świadczenia, donacje, produkty i inne aktywa, które będą mogły być wykorzystane przez tych, którzy tego będą potrzebować dla przetrwania, dalszego funkcjonowania, ogólnie dla uniknięcia skutków kryzysu pandemicznego. 

 

Prosimy o deklarowanie co Państwo chcecie i możecie zdeponować w naszym BANKU, wskazując jednocześnie w jaki sposób, przez kogo może to być wykorzystane.

Dobrym przykładem niech tu będzie inicjatywa Pana Prezesa Jakuba Wójcika z Firmy IZODOM, który dla szpitala w Zgierzu buduje ze swoich produktów lekkie ścianki działowe oddzielające strefy sterylne od ogólnodostępnych.

 

Jeżeli nasz pomysł wypali, my, Izba, zajmiemy się kojarzeniem donatorów z potrzebującymi, organizacyjną i formalną stroną operacji.

 

Liczę na Państwa otwartość i inicjatywę,

 

Pozdrawiam,

 

Jacek Gromniak

Dyrektor Wykonawczy 

Polskiej Izby Budownictwa

Polska Izba Budownictwa

ul. Marii Konopnickiej 6

00-491 Warszawa

tel: 22 839 13 41

tel: 22 839 00 85

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem